Potrącenia amortyzacyjne w odszkodowaniach za wypadki komuni

Dodane: Piątek, 21 Wrzesień, 2018  10:46
  • Kategoria: Usługi i firmy / Usługi prawne i księgowe

Opis oferty:

Potrącenia amortyzacyjne w odszkodowaniach za wypadki komunikacyjne

Zaufaj naszym profesjonalistom. Bez ryzyka, bez opłat , przy minimum formalności!

Kontakt Tel. 781219446 781 - pokaż numer telefonu -
Nasza strona internetowa www.aka-odszkodowania.pl

Kancelaria Odszkodowawcza AKA jako jedyna oferuje Państwu unikatowe w skali kraju rozwiązanie pozwalające na prowadzenie sporu sądowego bez jakiegokolwiek ryzyka finansowego ze strony poszkodowanego.W umowie z Poszkodowanym gwarantujemy pokrycie wszelkich kosztów procesu (wpis sądowy, zaliczki na biegłych, itp. ), a w razie przegrania procesu koszty zastępstwa procesowego pełnomocnika drugiej strony Również bezpłatnie zapewnimy Państwu zastępstwo procesowe przez naszych radców prawnych i adwokatów specjalizujących się od lat w sprawach odszkodowawczych.

ZANIŻONO lub ODMÓWIONO TOBIE WYPŁATY ODSZKODOWANIA - ZGŁOŚ!!

ODMÓWIONO TOBIE WYPŁATY ODSZKODOWANIA LUB ZANIŻONO !! ODZYSKUJEMY TEŻ ROSZCZENIA Z KONT EMERYTALNYCH I BANKOWYCH. OFERUJEMY AUTO ZASTĘPCZE PO KOLIZJI BEZPŁATNIE. DOKUMENTACJĘ ODSZKODOWAWCZĄ I DECYZJE T.U. ANALIZUJEMY BEZ OPŁAT I ZOBOWIĄZANIA DO WSPÓŁPRACY Z NAMI- sprawdzamy do 16 lat w s t e c z!!!. Nasza MARŻA od 15%BRUTTO. ŚRODKI FINANSOWE OD UBEZPIECZYCIELA TRAFIAJĄ BEZPOŚREDNIO NA TWOJE KONTO I TY PŁACISZ NAM. WYPŁACAMY ZALICZKI. ADWOKAT W SPRAWACH KARNOODSZKODOWAWCZYCH G R A T I S..POKRYWAMY PEŁNE KOSZTY SĄDOWE. ..ZA .WYPADKI ŚMIERTELNE UZYSKUJEMY ODSZKODOWANIA DO 20 LAT WSTECZ.. ODKUP SZKODY Z OC/AC - do 3 lat WSTECZ. OBSŁUGUJEMY - SZKODY OSOBOWE, MAJĄTKOWE, RZECZOWE, BŁĘDY MEDYCZNE,WYPADKI KOMUNIKACYJNE, W PRACY, ROLNICTWIE, ,WYPADKI w SZKOLE, NA ulicy.

Czy warto nawiązać z Nami współpracę?

Sprawdź Nas !Odszkodowanie za uszkodzenie samochodu może obejmować oprócz kosztów jego naprawy także zapłatę sumy pieniężnej, odpowiadającej różnicy między wartością tego samochodu przed uszkodzeniem i po naprawie. Tak wynika z uchwały Sądu Najwyższego (III CZP 57/01).

Obserwacja rynku w dziedzinie likwidowania szkód przez zakłady ubezpieczeń nasuwa wniosek, iż w przeważającej części zakłady ubezpieczeń w istotny sposób pomniejszają wypłatę należnych poszkodowanym świadczeń. Dotyczy to zwłaszcza rekompensaty za szkody wyrządzone w pojazdach z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia OC. Praktyką zakładów stało się stosowanie tzw. potrąceń amortyzacyjnych, czyli potrąceń realnej wartości nowych części zamiennych użytych do naprawy. Ubezpieczyciele przyjęli, że skoro upływ czasu i przebieg pojazdu systematycznie obniżają jego wartość to zasadę tę należy stosować również do części zamiennych przeznaczonych do naprawy takiego pojazdu, niezależnie od faktu, czy poszkodowany użył do naprawy części nowych. W konsekwencji należna kwota odszkodowania zostaje pomniejszona o samodzielnie ustalony przez ubezpieczyciela procent ubytku wartości części zamiennych.

Takie postępowanie zakładów ubezpieczeń jest szeroko kwestionowane zarówno w orzecznictwie sądów jak i literaturze prawniczej.

Praktyka zakładów ubezpieczeń zupełnie pomija fakt, że każdy pojazd na skutek uszkodzeń traci na wartości rynkowej w porównaniu do stanu sprzed wypadku. Utraty wartości pojazdu nie niweluje nawet fakt naprawienia szkody przy pomocy nowych i oryginalnych części w serwisie autoryzowanym. Zdaniem Sądu Najwyższego zasada compensatio lucri cum damno (zwiększenie wartości pojazdu poszkodowanego po dokonanej naprawie w oparciu o ceny nowych części i w rezultacie odpowiednie pomniejszenie kwoty należnego odszkodowania), mogłaby mieć zastosowanie wyłącznie w sytuacji, gdyby roszczenie poszkodowanego związane było z dokonaniem naprawy uszkodzeń w pojeździe, które istniały przed powstaniem szkody, bądź też wprowadzeniem ulepszeń w pojeździe w stosunku do stanu sprzed wypadku.

Zastosowanie zatem potrąceń amortyzacyjnych w odniesieniu do nowych części, którymi pojazd był naprawiany co do zasady stanowi naruszenie zasady pełnego odszkodowania wyrażonej w przepisie art. 361 kodeksu cywilnego. Poszkodowany ma przeto prawo żądać zwrotu kosztów naprawy w oparciu o realnie poniesione wydatki z uwzględnieniem nowych i oryginalnych części zamiennych.
Napisz wiadomość

Napisz wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Max. 5MB, Dozwolone:jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
Potwierdź, że jesteś człowiekiem
Sompolno
Paweł
Na Lento.pl od 21 cze 2014
Strona użytkownika
Obserwuj
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Drukuj ulotkę
  • Edytuj/usuń
Zgłoś opinie